Úvodní stránka » Co je Legionella?

Legionella

Ostranění legionely zdarma s garancí úspory, pokud máte již neúčinné, nebo nešetrné dávkování, odkoupíme ho při koupí modernějšího zařízení s garancí od nás.

JSME NEJLEVNĚJŠÍ A DÁVÁME GARANCI ODSTRANĚNÍ LEGIONEL

VÝHODNĚ BEZ LEGIONEL- to vše Vám nabízí DEZINFEX. Nebudete mít legionelu a ještě vyděláte. Vyděláte na úsporách. Program úspory a dezinfekce je čím dál více oblíben u našich přibývajících zákazníků. Dokonce i dávkování provádíme úsporným programem. Náklady na chemii při zabezpečení proti legionelám jsou pouze zlomkem dosažených úspor. Snížíme ohřev a omezíme průtok v distribučních místech.

Máme menší provozní náklady než konkurence.

Pořízení zařízení může být na výhodné splátky, nebo operativní leasing(platíte pouze za zabezpečenou vodu)

Co je to vlastně legionela, neboli Legionella Pneumophila?


Legionella je aerobní bakterie. Má více než 40 různých druhů, s více než 60 séroskupin. Onemocnění způsobené bakterií Legionella byla spojena s bakterií Legionella pneumophila séroskupiny první. Infekce je způsobena tím, že pacient inhaluje bakt. Legionella ve znečištěné vodě (kapky), nebo znečištěných zdrojích vody, když bakterie vstoupí do plic místo trávicího systému.

Existují dvě formy onemocnění: 
a) Legionářská onemocnění: Pokud infekce není léčena, je úmrtnost až 80%, zatímco při léčbě nemoci je úmrtnost 20%. 
b) Pontiaická horečka: chřipkové infekce vyžadující hospitalizaci

Bakterie Legionella doputuje většinou z pitné vody (voda, protože není sterilizována)
Kde najdu legionelu?

optimální podmínky pro rozvoj legionel jsou: 
teplota vody mezi 20 až 50 ° C a hodnota pH mezi 5,0 a 8,5. Optimální rozvoj teploty vody mezi 35 ° C a 45 ° C. biofilmu v systému zásobování vodou. Legionella žije a množí se např. v amébách. Kde jsou jiné živé organismy v biofilmu, které poskytují důležité prostředí pro rozvoj legionel. Přítomnost živin, jako jsou vápník, fosfor, hořčík (vodního kamene), železo, zinek (žíraviny) a organické látky.

Kdo je vystaven infekci?

nemoci Legionella jsou vystaveni všichni, ale do vysoce rizikových skupin patří: 

- cestující 
- sportovci 
- lidi ve stresu 
- starší 
- lidé, kteří konzumují cigarety a alkohol 
- osoby s dýchacími problémy (bronchitida, astma  ..) 
- Lidé s oslabeným imunitním systémem (HIV, rakovina, chronické nemoci ..)

 Jak se chránit?

Prevence je řešení .... Chraňte sebe i ostatní, můžeme kvalitně a vážně řešit problém a zabránit velkému zamoření. Při plánování, realizaci, provozu a servisu řídicích systémů pitné vody,  zejména v areálu s velkým počtem uživatelů (hotely, motely, byty, nemocnice ...), můžeme snížit možnost výskytu legionel. 
instalací systému pro zpracování a úpravu vody ve svých zařízeních

 

Máte ve svém bytě legionelu?

Vyžádejte si protokol od správce, nebo si nechte odebrat vzorek vody na legionelu. Máme akreditaci na odběry nejen pro legionely. Jste osoba pověřená správou budovy? Dělali jste rozbor vody na legionelu? Neriskujte zanedbání péče o uživatele vody v objektu a tím případný trestní postih. Legionela je opravdu nebezpečná. Přenáší se vdechnutím aerosolu kontaminované vody (např. ve sprše, čištění zubů atd.), tak můžete dostat legionelózu.

 

Chlordioxid na teplou vodu?- vyvarujte se aby Vám někdo doporučil jedinou firmu, která Vás zbaví problému, nenechte se nachytat ! Neplaťte statisícové částky a poté další nákladné pravidelné servisní úkony. Instalujeme generátory chlordioxidu na přání zákazníka, ale varujeme že chlordioxid může mít špatný vliv na potrubí z PPR a dalších materiálů, umíme dávkovat chlordioxid šetrně, můžete si vybrat z mnoha výrobců, poradíme Vám. Dávkujeme i speciální ochranné přípravky a kombinujeme látky pro maximální úsporu a efektivnost. 

DEZINFEX v současnosti nabízí nejvýhodnější systém v rámci programu úspory a dezinfekce, máme spokojené zákazníky bez legionel, zbavíme i  Vás legionely navždy od malého domu po velkou nemocnici. Máme také dobré vztahy s mnoha certifikovanými laboratořemi nejen pro legionely. Nejen že s námi nejlevněji, ale navíc ušetříte. S námi nemají legionely šanci.

Více o legionele a účinné výhodné likvidaci naleznete zde


Kontakt

DEZINFEX s.r.o.
Kozinova 319/11, BRNO
722 938 722
FAX 910 257 282
DIČ CZ-29260493